WSNIMA PAST DEPUTY GRAND REGENTS

1937-1938 Stella Wollaston (Spokane 74)
1938-1939
1939-1940
1940-1941 Beulah Clark (Seattle 48)
1941-1942 Dorothy Eggleston (Seattle 48)
1942-1943 Ethel Johnson (Spokane 74)
1943-1944 Hazel O’Neil (Pasco 511)
Elizabeth Read (Tacoma 67)
1944-1945 Lea Neighbor (Seattle 48)
1945-1946 Henrietta Ferguson (Spokane74)
1946-1947 Constance Leckey (Seattle 48)
1947-1948 Irene Runyon (Sunnyside 593)
Evelyn Young
1948-1949 Evelyn Gaston (Spokane 74)
Ella Baker (Cowlitz Valley 541)
1949-1950 Georgina Zybura (Yakima 521)
Olgra Canno (Mt Vernon 383)
1950-1951 Gladys M Stone (Tacoma 67)
Helen Rockwell (Spokane 74)
1951-1952 Edith Drake (Yakima 521)
Mildred Duval (Snoqualmie 843)
1952-1953 Helen Case (Lewis/Clark 135)
Daisy Brunner (Seattle 48)
1953-1954 Olive Smith (Yakima 521)
1954-1955 Eva Lacy (Ellensburg 348)
Francis Stevens (Mt Vernon 383)
1955-1956 Nora Hansen (Enumclaw 789)
1956-1957 Valora Pederson (Cowlitz Valley 541)
1957-1958 Bird Alboucq (Lewis/Clark 135)
1958-1959 Helen Bailly (Mt Vernon 383)
1959-1960 Alma F Barna (Tacoma 67)
1960-1961 Brenda A Nanney (Cowlitz Valley 541)
1961-1962 Rousie L Hoxey (Spokane 74)
1962-1963 Edith Bauer (Auburn 457)
1963-1964 None
1964-1965 Frances G Steele (Tacoma 67)
1965-1966 Hilldegard Hall (Richland 1377)
1966-1967 Joy H Tompson (Vancouver 970)
1967-1968 None
1968-1969 Vera Somerville (Chehalis 250)
1969-1970 Reta Dopps (Yakima 521)
1970-1971 Erma Lindeman (Marysville 1500)
1971-1972 Delvina Coffman (Spokane 48)
1972-1973 Irene Berg (Mt Vernon 383)
1973-1974 Dorothy Rosenberg (Othello 654)
1974-1975 Elizabeth Goldyn (Tacoma 67)
1975-1976 Shirley Stewart (Lewis/Clark 135)
1976-1977 Jerry Norton (Olympia 1422)
1977-1978 Betty Hoffman (Seattle 48)
1978-1979 Lynda Thornton (Kennewick 1204)
1979-1980 June Neal (Auburn 457)

1980-1981 Alby Legarsky (Tacoma 67)
1981 1982 Marian Davey (Loon Lake 689)
1982-1983 Delorous Charbonneau(Olympia 1422)
1983-1984 Betty Neumeyer (Yamika 521)
1984-1985 Harryet Dempsey (Vancouver 970)
1985-1986 Carol Jorstad (Moscow, ID 710)
1986-1987 Mildred Laine (Cowlitz Valley 541)
1987-1988 Pat Quast (Marysville 1500)
1988-1989 Betty J Myers (Nisqually Valley 960)
1989-1990 LaRhea Steele (Camas 1492)
1990-1991 Roberta Phillips (Yakima 521)
1991-1992 Rose Marie Gladfelder (Pasco 1204)
1992-1993 None
1993-1994 Linda Ritchy (Mt Vernon 383)
1994-1995 Barbara Guilke (Marrysville 1500)
1995-1996 Sis Clift (Moscow, ID 710)
1996-1997 Doris Papka (Seattle 48)
1997-1998 Charlotte Huebner (Loon Lake 689)
1998-1999 Grace Quesenberry (Olympia 1422)
1999-2000 Susan Fulkerson (Montesano 43)
2000-2001 Wilma Van Tine (Lewis/Clark 135)
2001-2002 Lana Bishop (Vancouver 970)
2002-2003 Peg Stilwell (Pasco 1204)
2003-2004 Jo Klasen (Loon Lake 689)
2004-2005 Sherrie Gallion (Enumclaw 798)
2005-2006 Patricia Keesee (Woodland 2002)
2006-2007 Geri Emerson (Moscow, ID 710)
2008-2009 Florence Ely (Arlington 2329)
2008-2009 Margie Lee (Pasco/Kennewick 1204)
2009-2010 Cheryl Crank (Olympia 1422)
2010-2011 Lota Ross (Woodland 2002)
2011-2012 Elizabeh Lucke (Pasco 1204)
2012-2013 Suzanne Dinning (Olympia 1422)
2013-2014 Carole Swan (Arlington 2329)
2014-2015 Judy Westran (Nisqually Valley 960)
2015-2016 Susan Williams (Port Angeles 3)
2016-2017 Kathy Burton (Richland 1377)
2017-2018 Heather Morgan (Pullman 2350)
2018-2019 Carolyn Wall (Mt Vernon 383)
2019-2020 Rebecca Hoffarth (Richland 1377)